Sezoną baigėme būdami ketvirtoje vietoje

5/23/2024

Paskutinį kartą bronzos medalius iškovojome 2009 metais, todėl ši rungtynių serija dėl trečiosios vietos mums buvo ypač svarbi.

Prieš prasidedant rungtynėms, treneris Kęstutis Lapinskas komentavo: „Koncentracija kovai dėl bronzos bus visapusiška, nes jau seniai nesame laimėję medalių. „Granitas“ – stipri komanda, laukia rimta kova, kur gali prireikti ir fortūnos. Tikimės, kad pavyks surinkti visus geriausius rankininkus.“

Rungtynių seriją dėl trečiosios vietos pradėjome nesėkmingai. Rezultatu 35:29 (16:17) Gegužės 16 dieną pergalę iškovojo kauniečiai. Įvarčius šiose rungtynėse pelnė: Vaidas Drevinskas - 6, Laurynas Palevičius - 5, Martynas Žala - 4, Martynas Lapinskas, Mindaugas Urbonas, Arminas Milaknis - po 3, Domantas Raudonius ir Fathy Mahfouz Mahmoud - po 2, Džiugas Saliamoris - 1.

Po rungtynių treneris sakė: „Iškart po rungtynių net sunku pasakyti ko trūko iki pergalės. Įkritome į duobę ir nesugebėjome pakilti. Pora kartų žaidėme mažumoje, varžovai sugebėjo panaikinti mūsų persvarą, o mums pakišo koją nesumesti metimai. Vėl kritiškai reikia vertinti mūsų vartininkų pasirodymą, kaip ir paskutinėse pusfinalio rungtynėse. Pagrindinio vartininko trauma atsiliepė komandai ir morališkai. Bet dar niekas neprarasta. Gavome šaltą dušą ir tikėkimės, kad antrose rungtynėse duosime kitokią kovą.“

Antrąsias mažojo finalo rungtynes laimėjome rezultatu 28:26 (14:14) ir seriją išlyginome rezultatu 1:1. Įvarčius pelnė: Martynas Lapinskas - 6, Vaidas Drevinskas - 5, Laurynas Palevičius - 5, Mindaugas Urbonas, Arminas Milaknis, Domantas Raudonius - po 3, Džiugas Saliamoris, Donatas Stripeika, Martynas Žala - po 1.

„Pergalę lėmė kovingumas. Gerai pradėjome rungtynes, bet neišvengėme duobių. Padarėm klaidų ir pirmo kėlinio pabaigoje suteikėme šansą „Granitui“ ne tik mus pasivyti, bet ir pralenkti. Gerai, kad po pertraukos sugebėjome vėl susigrąžinti persvarą. Buvo geras nusiteikimas, visi vyrai kovojo pagirtinai. Po pertraukos ir vartininkai daugiau padėjo, o kai vartininkai mums padeda, mus sunku sulaikyti“, – sakė treneris.

Deja, bronzos iškovoti nepavyko ir trečiosios lemiamos rungtynės baigėsi varžovų pergale. Įvarčius pelnė: Vaidas Drevinskas - 8, Martynas Lapinskas - 6, Mindaugas Urbonas - 4, Laurynas Palevičius - 3, Domantas Raudonius, Martynas Žala, Rokas Leščinskas - po 1.

„Didžiuojuosi komanda. Vyrai kovojo negailėdami savęs ir davėme kovą visiems varžovams. Visuose atkrintamųjų varžybų etapuose prireikė lemiamų trečiųjų rungtynių. Labiausiai gaila dėl paleisto šanso pusfinalyje. Lemiamose rungtynėse su čempione „Šviesa“ dėl traumos netekome pagrindinio vartininko ir tai lėmė pralaimėjimą. Kovoje dėl bronzos vartininkai žaidė geriau, bet stabtelėjo puolimas. Sezonas tikrai neblogas, bet norėjosi daugiau. Deja, nėra ko ant kaklo pakabinti, nes likome be medalių“, – atsiliepė K. Lapinskas.